Obvezne sestavine pogodbe o zaposlitvi so opredeljene v 21. členu Zakona o delovnih razmerjih, se pa lahko pogodbene stranke v pogodbi o zaposlitvi sklicujejo tudi na druge veljavne zakone, kolektivne pogodbe in splošne akte delodajalca, kamor npr. spada razporeditev delovnega časa ali pa dolžina letnega dopusta in način njegovega določanja. Kako pa lahko delodajalec in delavec urejata spremembo medsebojnih pravic in obveznosti iz sklenjene pogodbe o zaposlitvi? In kako na že sklenjeno pogodbo o zaposlitvi vpliva kasnejša sprememba zakona, kolektivne pogodbe ali splošnega akta?
Na ta in še druga vprašanja v pričujočem video seminarju odgovarja mag. Boštjan Turk, ki svoje predavanje podkrepi tudi s sodno prakso.
Kazalo vsebine:
- Obvezne sestavine pogodbe o zaposlitvi (PZ)
- Urejanje sprememb pravic in obveznosti iz PZ
- Urejanje začasnih sprememb pravic in obveznosti iz PZ
- Predlog sprememb PZ in zavrnitev ponudbe
- PZ in sprememba zakonodaje, KP ali splošnega akta
- PZ in letni dopust ter plača, manjša od minimalne zakonske
- Odpoved odpravnini, letnemu dopustu in povračilu stroškov
- PZ in delo, ki ga je delavec dolžan opravljati
- Kdaj sme delodajalec odrediti tudi drugo delo?
- PZ in odreditev drugega dela
- Odreditev drugega dela, ko prvo ni več potrebno
- Sodna praksa
- Vprašanja in odgovori
Predavatelj:
mag. Boštjan J. Turk je direktor inštituta za civilno in gospodarsko pravo iz Ljubljane. Po izobrazbi je magister pravnih znanosti in diplomant svetovno znane akademije Saint George International iz Londona iz področja poslovnih ved. Je tudi sodelavec Dublin Business School (DBS) iz Irske. Ima številne študijske in delovne izkušnje iz tujine, saj je bil ekskluzivni zastopnik REUTERS TV iz Londona in član Akademije za politične študije iz New Yorka. Poleg tega je habilitirani učitelj za področje gospodarskega, poslovnega in nepremičinskega prava in predavatelj na številnih dobro obiskanih seminarjih doma in v tujini.